ΔΙΑΛΕΞΗ - ΤΟ ΑΣΜΑ ΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟ: ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ - [27.03.2024]

Saturday 23 Μαρτίου 2024
ΔΙΑΛΕΞΗ - Το Άσμα Ασμάτων και το λογοτεχνικό του πλαίσιο: ερμηνευτικά σχόλια στο πιο ερωτικό κείμενο της Βίβλου - [27.03.2024]

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024 και ώρα 11.00-13.00, στο πλαίσιο της Ειδίκευσης "Θρησκευτική Λογοτεχνία και Τέχνη" του Π.Μ.Σ. "Θρησκειολογία" του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), θα πραγματοποιηθεί διάλεξη του Δρ. Αναστασίου Ακρίδα, Εκπαιδευτικού, με θέμα:

- Σπουδαστήριο 317 "Νικόλαος Νησιώτης", 3ος όροφος, Κτήριο Θεολογικής Σχολής, Πανεπιστημιούπολη, Άνω Ιλίσια.

- Η εκδήλωση είναι ανοικτή στο κοινό, καθώς και σε όλες και όλους τους φοιτητές και φοιτήτριες ανεξαρτήτως κύκλου σπουδών.

- Πληροφορίες: Καθηγήτρια Κίρκη Κεφαλέα, kkefalea[at]soctheol.uoa[dot]gr