ΗΜΕΡΙΔΕΣ - ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΞΙΝΟΥ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΕΧΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ “ΜΕΓΕΘΟΣ”;»

Monday 03 Ιουνίου 2024 ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ "ΑΛΚΗΣ ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ", ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30
Διάλεξη του Καθηγητή Γεώργιου Παξινού με θέμα «Έχει ο εγκέφαλος το σωστό “μέγεθος”;»

Το Π.Μ.Σ. «Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση» και το Εργαστήριο Κοινωνικής και Οργανωσιακής Ψυχολογίας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Ε.Κ.Π.Α. διοργανώνουν διάλεξη του Καθηγητή κ. Γεώργιου Παξινού με θέμα «Έχει ο εγκέφαλος το σωστό “μέγεθος”;». Ο Γεώργιος Παξινός είναι Καθηγητής Ψυχολογίας και Ιατρικών Επιστημών στο Neuroscience Research Australia του Πανεπιστημίου της Νέας Νότιας Ουαλίας στο Σίδνεϊ και Αντεπιστέλλον Μέλος της Ακαδημίας Αθηνών. Η διάλεξη θα δοθεί τη Δευτέρα 3 Ιουνίου 2024 στις 18:00 στο Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30)

Τη διάλεξη συντονίζει ο Διευθυντής του Π.Μ.Σ. «Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση» Καθηγητής κ. Αλέξανδρος-Σταμάτιος Αντωνίου.