ΗΜΕΡΙΔΑ «ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ», ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2024, 4ΜΜ

Monday 17 Ιουνίου 2024
Ημερίδα «Επαγγελματικές Προοπτικές των Αποφοίτων του Τμήματος Φυσικής», Δευτέρα 17 Ιουνίου 2024, 4μμ

Το Τμήμα Φυσικής διοργανώνει στις 17/6/2024 και ώρα 4μμ διαδικτυακή ημερίδα που αφορά στις «Επαγγελματικές Προοπτικές των Αποφοίτων του Τμήματος Φυσικής», την οποία μπορείτε να παρακολουθήσετε από τον ακόλουθο σύνδεσμο:

Οι φοιτήτριες και οι φοιτητές, καθώς και οι απόφοιτοι του Τμήματος, θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν ομιλίες από εκπροσώπους της αγοράς εργασίας, από φορείς έρευνας και τεχνολογίας καθώς και από καταξιωμένους επιστήμονες της ακαδημαϊκής κοινότητας. Θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις επαγγελματικές τους προοπτικές στη σύγχρονη αγορά εργασίας στον δημόσιο και ιδιωτικό τομέα, για διάφορες μορφές επιχειρηματικότητας και καινοτομίας καθώς και για τους τρόπους ερευνητικής και ακαδημαϊκής εξέλιξής τους.

Η ημερίδα αυτή διεξάγεται διαδικτυακά ώστε να έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, όσο το δυνατόν περισσότεροι ενδιαφερόμενοι και μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας για τις κατευθύνσεις που μπορούν να  ακολουθήσουν οι φοιτητές του Τμήματος Φυσικής, σε επαγγελματικό ή/και ακαδημαϊκό επίπεδο, μετά τη λήψη του πτυχίου τους.