Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ_ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΣΤΗΝ AULA ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΤΟΥ ΠΡΟΤΥΠΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ

Tuesday 18 Ιουνίου 2024
Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ_Σοφοκλέους Αντιγόνη στην AULA από τον Θεατρικό Όμιλο του Πρότυπου Γυμνασίου Αναβρύτων

Σοφοκλέους Αντιγόνη στην AULA από τον Θεατρικό Όμιλο του Πρότυπου Γυμνασίου Αναβρύτων, στο πλαίσιο του μαθήματος «Ποιοτικές μεθοδοι έρευνας στην εκπαίδευση», με διδάσκοντα τον Αθανάσιο Βέρδη, Αναπληρωτή Καθηγητή στο Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Τρίτη 18 Ιουνίου 2024 στην Aula της Φιλοσοφικής Σχολής, ώρα προσέλευσης: 13.30.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την Τρίτη 18 Ιουνίου στις 2 το μεσημέρι έρχεται στην AULA της Φιλοσοφικής Σχολής η Αντιγόνη του Σοφοκλή. Πέρα από το αθάνατο κείμενο για την ψυχή και τα ανθρώπινα μέτρα και πέρα από την παιδαγωγική αξία της παράστασης, ελάτε για τα κουστούμια της Εθνικής Λυρικής Σκηνής, την ζωντανή μουσική και τις αγνές φωνές των παιδιών. Λευκές φωνές σαν κρίνα αυτές που ίσως χρειαζόμαστε για να θυμηθούμε αυτά που ο χρόνος πήρε.