ΗΜΕΡΙΔΕΣ - ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ»

Thursday 06 Ιουνίου 2024 ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ "ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ", ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30
Διάλεξη του Καθηγητή Κωνσταντίνου Δασκαλάκη με θέμα «Τεχνητή Νοημοσύνη και Εκπαίδευση»

Το Π.Μ.Σ. «Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση» και το Εργαστήριο Κοινωνικής και Οργανωσιακής Ψυχολογίας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Ε.Κ.Π.Α. διοργανώνουν διάλεξη του Καθηγητή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Επιστήμης Υπολογιστών του ΜΙΤ κ. Κωνσταντίνου Δασκαλάκη με θέμα «Τεχνητή Νοημοσύνη και Εκπαίδευση». Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 6 Ιουνίου 2024, στις 18:00 στο αμφιθέατρο «Ιωάννης Δρακόπουλος», Πανεπιστημίου 30.

Τη διάλεξη προλογίζει ο Επίσκοπος Τανάγρας κ. Απόστολος ενώ συντονίζει ο Διευθυντής του Π.Μ.Σ. «Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση» Καθηγητής κ. Αλέξανδρος-Σταμάτιος Αντωνίου.